SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı İlimizde Gerçekleştirildi.

eTwinning Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı İlimizde Gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz;  Ordu, Sinop, Çorum illerinden 40, Samsun’dan 30 öğretmenin katıldığı ve iki gün süren  eTwinning Bölgesel Proje Hazırlama çalıştayına ev sahipliği yapmıştır. Türkiye genelinde MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ulusal Destek Servisi tarafından 8 bölgesel çalıştay planlanmış olup, Sinop, Çorum, Ordu illerini kapsayan 7. Çalıştay 08-09 Haziran tarihlerinde Serra Otel’de gerçekleştirilmiştir.

 eTwinning programının tanıtımı, eTwinning projesi hazırlama süreçleri, ödül süreçleri ve iyi uygulama örnekleri paylaşılmış, katılımcılar uygulamalı olarak eTwinning projesi hazırlamışlardır. MEB,Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning  Ulusal Destek Servisi’nden Hakan Öztürk,Faruk Gümüş’un katıldığı programda Samsun 80. Yıl İlkokulu öğretmenleri Belgin Tunç, Münevver Çakır Ertekin, Mehtap Bozoğlu, Çatkaya Ortaokulu İngilizce öğretmeni Emel Sandıkcı, 50. Ortaokulu İngilizce öğretmeni İnnap Kaya, eTwinning il koordinatörü Funda Yüksel  eğitmen olarak görev almışlardır. Çalıştayda toplam 11 proje hazırlanmış ve UDS(Ulusal Destek Servisi) tarafından onaylanmıştır.

Çalıştay kapanış programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aytekin GİRGİN “Ülkemiz, Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim-öğretim faaliyetlerinde yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğretmen ve öğrencilerin bilişim teknolojileri ve yabancı dil kullanma becerilerinin artırılması amacıyla 2009 yılından itibaren eTwinning programı üyesidir. Program  kapsamında, etwinning ailesiyle yeni tanışan öğretmenlere yönelik düzenlenen Proje Hazırlama Çalıştayının ilimizde yapılmasından memnuniyet duymaktayız. İki günlük yoğun bir çalışmanın ardından, eTwinning’e yeni başlayan öğretmenlerimizin 11 proje hazırlayıp sunmuş olmaları eğitimin verimli geçtiğinin göstergesidir.Tüm katılımcıları ve organizasyonda emeği geçen arkadaşlarımı tebrik eder, proje hayatlarında başarılar dilerim “dedi.Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı sayın Aydın Peker katılımcılara sertifikalarını ve eTwinning Avrupa ve Ulusal Kalite Etiket levha ve sertifikalarını almaya hak kazanan okullara ödüllerini verdi.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.