SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin Güçlendirilmesi ve Eğitimde Niteliğin Artırılması Protokolü İmzalandı

Eğitimin Güçlendirilmesi ve Eğitimde Niteliğin Artırılması Protokolü İmzalandı

     Valiliğimiz himayesinde Ondokuzmayıs Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında, Eğitimin güçlendirilmesi ve niteliğin artırılması protokolün imza töreni Valimiz Sayın Doç. Dr.Zülkif Dağlı, Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın katılımı ile gerçekleştirildi. 

     İmzalanan protokolle Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, taraflarca uygun görülen tüm alanlarda plânlı çalışmalar yürütülecek, öğretmenler ile özellikle öğrencilerin bilgi beceri ve yetkinlik seviyelerini yükseltecek olan eğitim hizmetleri planlanacak.

     Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerinin Yapay Zeka, Web 3.0 Teknolojileri, Siber Güvenlik, Eğitim teknolojilerinde yeni yönelimler gibi planlanan yenilikçi eğitim uygulamalarıyla uzman akademisyenler tarafından gerçekleşen bu eğitimlerle öğrenci ve öğretmenlerimizin gelişimlerini artacak.

     Aynı zamanda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okul/kurumlarda görev yapmakta olan öğretmenlerimizin mesleğe yönelik niteliğinin artırılması, sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olmak amacıyla sosyal inovasyon, bilgi teknolojileri, içerik geliştirme, etkili materyal geliştirme, eğitimde teknoloji kullanımı konularında gerçekleştirilecek eğitimlerle mesleki deneyimlerini geliştirmek için faaliyetler düzenlenecek. Öğretmenlerimizin üniversite öğretim elemanları ile birlikte TÜBİTAK 4004 ve TÜBİTAK 4005 gibi yerel ve AB+ gibi projeler geliştirmelerine imkân sağlayacak ortamlar oluşturulacak.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.