SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİME FARKLI BAKIŞ AÇILARI GETİREN YEPYENİ BİR ADIM ÜNİVER-LİSE

EĞİTİME FARKLI BAKIŞ AÇILARI GETİREN YEPYENİ BİR ADIM ÜNİVER-LİSE

       Müdürlüğümüz ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi arasında 2 Haziran Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen ile Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hamza Çalışıcı'nın katılımıyla Üniver-Lise İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokol ile ortaöğretim ve yükseköğrenim arasında eğitsel bağlar kurulması amaçlanıyor.
       Eğitim Fakültesi Dekanlığında gerçekleşen protokolün en dikkat çeken özelliği Lise 12. Sınıfa geçen 50 gönüllü öğrencinin yaz döneminde üniversite yaşamının bir parçasıolarak akademik anlamda kendilerini geliştirmelerini, üniversite tercihleri öncesinde çeşitli alanlarda bilgi sahibi olmalarını ve katılacakları yoğun aktivite programlarıyla sosyal alanlarda pratik deneyim kazanmalarını sağlamak, üniversite atmosferini yaşayarak tanıyacak olması.
       5-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında üniversite çatısı altında öğrencilere verilecek eğitim, etkinlik ve uygulamaya yönelik çalışmalarla bugüne kadar izlenmeyen ve öğrenciyi eğitim sürecinin içinde değerlendiren yenilikçi bir eğitim anlayışı geliştirilmeye çalışılıyor. İlerleyen aşamalarda Ondokuz Mayıs Üniversitesinin diğer bölümleri ile yaygınlaştırılarak sürdürülmesi planlanan "Üniver-Lise" gençlerimizin yükseköğrenim kurumlarını somut bakış açılarıyla değerlendirerek tercihte bulunmalarında son derece etkili bir çalışma olarak dikkat çekiyor.

       Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve akademik çevreler içinde ülkemizin yükselen bir değeri olarak görülen Ondokuz Mayıs Üniversitesi, eşgüdüm halinde gençlerimizi gelecek planlarına taşıyacak köprüler kurmayı hedefliyor.

03-06-202103-06-202103-06-202103-06-2021

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.