SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İyileştirme ve Geliştirme Çalışmaları Samsun’ da Başladı

Eğitimde İyileştirme ve Geliştirme Çalışmaları Samsun’ da Başladı

    Eğitimde İyileştirme ve Geliştirme Çalışmaları Samsun’ da Başladı. İki gün sürecek olan Çalıştay da 2017-2018 eğitim öğretim yılına hazırlık amacıyla, dersin öğretiminde uygulanan etkili öğretim, yöntem ve teknikleri, etkili materyaller ile teknoloji ve teknolojik alt yapı ve içerikler, derse katkı sağlayan okul içi ve dışı sportif, kültürel ve sosyal faaliyetler, etkili iletişim ve akademik başarının artırılması, dezavantajlı öğrencilere yönelik örnek çalışmalar, öğretmenlerin mesleki gelişimleri ve rehberlik çalışmaları konuları il geneli tüm öğretmenlerin katıldığı zümre çalıştaylarında masaya yatırılıyor.

    Çalıştay öncesi öğretmenlere bir mesaj gönderen İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, mesajında “ Değerli Öğretmenim, içinde bulunduğumuz bilgi çağı, bilim ve teknoloji alanlarında hızlı bir değişimi beraberinde getirmiştir. Bu değişim soran, sorgulayan, yorumlayan ve üreten bireylerin yetiştirilmesini gerekli kılmıştır. Bu nedenle bakanlığımız ve müdürlüğümüz eğitimde iyileştirme ve geliştirmeye yönelik çalışmalara hız vermiştir.

    Eğitimde iyileştirme ve geliştirmeye yönelik çalışmalar kapsamında Türk Milli Eğitim Sisteminin en etkili bileşenlerinden biri hiç şüphesiz sizlersiniz. Değerli öğretmenlerimiz 2017-2023 öğretmen strateji belgesinde Türkiye de başta öğrenciler ve veliler olmak üzere tüm toplumuneğitimden beklentilerinin yerine getirilebilmesi için eğitim öğretim faaliyetlerinin iyi yetişmiş, kendisini sürekli güncelleyen ve  mesleğini yapmaktan mutluluk duyan öğretmenlerle sürdürülmesi gerekmektedir. “Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimini sürekli kılmak” amacıyla mesleki gelişim kapsamında branşınız ile ilgili  öğretim programları ile ön görülen yöntem ve teknikleri, öğrenme ortamlarına yansıtan, eğitimde teknolojik yenilikleri kullanan, sonuçlarını görüp ve değerlendirerek geliştirerek başarıyı yakalayan sizlerin mesleğinizdeki bilgi, birikim ve deneyimleri paylaşımını sağlayarak; eğitim bölgelerinizde, ilçenizde ve ilimizde eğitim kalitesine önemli ölçüde katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

    Bu amaçla; öğretmenliğiniz sürecinde çalıştayda belirlenen konularda  bilgi, birikim ve tecrübelerinizin kayıt altına alınması, paylaşılması ve çoğaltılması, yaratıcılığı geliştirme, eğitim öğretim uygulamalarını zenginleştirme ve böylece öğretmenlerimizin iletişim ve tecrübe paylaşımlarıyla mesleki gelişimlere katkı sağlayarak eğitim hizmet kalitemizin artması hedeflenmektedir. 21-22 haziran 2017 tarihinde planladığımız zümre çalıştayına katılımlarını ve katkılarınız için teşekkür eder, mesleki hayatınızda başarılar dilerim.” dedi.

    2017 – 2018 eğitim öğretim yılına hazırlık maksadıyla 21-22 Haziran 2017 tarihlerinde iki gün sürecek olan çalıştayda mesleki gelişimlere katkı sağlanarak eğitim hizmet kalitesinin artması hedefleniyor.

21-06-201721-06-201721-06-2017

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.