SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Değerlendirme Toplantısı Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı' nın Başkanlığında Gerçekleştirildi

Eğitim Değerlendirme Toplantısı Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı' nın Başkanlığında Gerçekleştirildi

       2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'nın başlamasının ardından geçen 3 haftalık süreç içerisinde ilimiz genelindeki okullarımızda ortaya çıkan koronavirüs vakalarının son durumu, aşılama çalışmaları ve uygulanan güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü Eğitim Değerlendirme Toplantısı, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı' nın başkanlığında, Vali Yardımcımız İbrahim Civelek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve 17 ilçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla gerçekleştirildi.

       Yüz yüze eğitimin bir daha asla kesintiye uğramaması ve geleceğimizin teminatı yavrularımızın okullarından uzak kalmaması için gayret gösterdiklerini ifade eden Sayın Valimiz, okullarımızda pozitif vakalar olmakla birlikte şu an sadece kısmi sınıf karantinaları uygulandığını ve durumun kontrol edilebilir durumda olduğunu belirterek, "Okul servislerinden kantinlere ve sınıflara kadar maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesi konusunda gerekli tedbirler alındı. Ancak burada; öğrenci velilerimiz başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine önemli bir sorumluluk düşüyor. Samsun'da bugün itibarıyla ilk doz aşılamada %86,7, ikinci dozda ise %71 oranına ulaştık ama bu oranları en kısa sürede çok daha yukarılara çıkarmamız gerekiyor. Bunun için kıymetli vatandaşlarımızı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aşılama çalışmalarına destek olmaya davet ediyor, halen büyük bir öneme sahip olan maske, mesafe ve temizlik kurallarından asla taviz vermemelerini özellikle istirham ediyorum." dedi.

27-09-2021

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.