SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çarşamba Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi Protokolü İmzalandı

Çarşamba Belediyesi  Özel Eğitim Uygulama Merkezi Protokolü İmzalandı

Çarşamba ilçesi Kirazbucağı Mahallesinde mülkiyeti maliye hazinesine kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığına ait olan arsa üzerine Çarşamba Belediyesi tarafından yaptırılacak olan toplamda 12 derslik, 6 atölye ve projesine göre Özel Eğitim Uygulama Merkezine ait protokol imzalandı.

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN protokol imza töreninde yaptığı konuşmasında, “Çarşamba ilçemizde ilkokul ve ortaokul bünyemizde yaklaşık 62 öğrenci ile devam ettiğimiz bir özel eğitim süreci var. Bunu daha modern halde uygulayabilmek için hem özel yetişmiş öğretmenlerimiz, hem de özel öğretim programlarıyla ve mekânlarda daha verimli bir eğitim için belediyemiz ile beraber bir protokol imzalayacağız. Bu eğitim duyarlılığından dolayı Çarşamba Belediyemize çok teşekkür ediyorum. İnşaat edilecek okulumuz 12 derslik ve 6 atölyeden oluşmaktadır. Bu okulumuz sadece 62 öğrenci değil toplam 200 öğrenciye kadar eğitim ve öğretim verebilecek bir okul olacaktır. dedi.

             Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN protokol imza töreninde yaptığı konuşmasında, “Bu gün çok önemli bir protokolü imzalamak üzere buradayız. Eğitim kaçınılmaz bir şekilde doğumdan ölüme kadar, insanın mutlak suretle içinde olduğu bir alan olmalıdır. Özel eğitim adı üzerinde biraz daha özelliği olan özel yetişmiş öğretmenlerin eğittiği ve özel eğitime muhtaç çocukların bir araya getirdiği bir ortamdır. Türkiye’de sosyal devlet olmanın farkına son 10-15 yıl içerisinde varmaya başladık. Bu yıllar içerisinde çok ciddi mesafeler aldık. Samsun olarak da biz hem eğitime, hem de özel eğitime çok ciddi çaba sarf ediyoruz. Özel eğitime muhtaç olan çocukların aileleri eğer kamu görevlileri ise Samsun’a gelmek istiyorlar. Çünkü Samsun’daki, imkânlar çevre illere göre daha iyi, daha gelişmiş durumdadır. Gerek eğitim, gerekse özel eğitimle ilgili kim ne çaba serf ediyorsa herkese şükranlarımı sunuyorum.  Bu anlamda yeni katılımcıları protokol yapmak üzere valiliğimize bekliyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
            Konuşmaların ardından, Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN ve Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin DÜNDAR tarafından imzalanan protokol ile Hayırsever Çarşamba Belediyesi tarafından 12 derslik,6 atölye ve projesine göre Özel Eğitim Uygulama Merkezi yaptırılacak, yapılacak olan okula Çarşamba Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi adı verilecektir.

22-06-201622-06-201622-06-2016

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.