SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Birleşmiş Milletler’ den Samsun Milli Eğitime Teşekkür Mektubu

Birleşmiş Milletler’ den Samsun Milli Eğitime Teşekkür Mektubu

       Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Ofisi Temsilci Vekili Jean Marie Garelli, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan ve başarıyla tamamlanan Düş Bahçesi Projesi için teşekkür mektubu gönderdi. 

       İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen adına gönderilen mektupta Garelli, “Düş Bahçesi projesinin başarıyla tamamlanması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve eğitim camiasına teşekkür etti. 

       Projenin başarıya ulaşmasının Milli Eğitim personelinin, okul yöneticilerinin ve öğretmenlerinin bilgi birikimi, titizliği, özverisi ve motivasyonu sayesinde olduğunu belirten Jean Marie Garelli mektubunda, “değerlendirme sürecinde elde ettiğimiz geri bildirimlerle de belirtildiği üzere bu proje, uyumlu bir ortam oluşturma, kurum değerlerini teşvik etme, bilgi paylaşımı ve tüm kurumların üyeleri arasındaki aktif etkileşim konularında büyük ölçüde katkı sağladı. İşbirliğiniz için teşekkür eder, gelecek çalışmalarınızda başarılar dileriz” dedi.

       Ayrıca Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Bölüm Başkanı Akif Atlı, saha sorumlusu İsmet Yasak, saha görevlisi Şeyma Orkut İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’i makamında ziyaret ederek, Samsun’da mülteci çocuk ve ailelerini kapsayan ve başarıyla tamamlanan projelerin diğer illere de örnek olmasını dilediklerini belirtti.

       Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce uygulanan Düş Bahçesi Projesiyle 3208 kişiye yönelik sosyalleşme faaliyetleri yapılırken açılan dil kursları ile Türkçe bilen mülteci sayısında büyük bir artış sağlandı. Sığınmacı-mülteci öğrencilere açılan destekleme yetiştirme kursları ile akademik başarıları desteklendi.

 

15-03-201915-03-2019

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.