SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilinçli Tüketici-Bilinçli Nesiller Projesi'nin Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi

Bilinçli Tüketici-Bilinçli Nesiller Projesi'nin Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi

 

Bilinçli Tüketici-Bilinçli Nesiller Projesi'nin Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi.

 

            Valiliğimiz himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve DevGross Market arasında uygulanacak olan 'Bilinçli Tüketici-Bilinçli Nesiller Projesi'nin protokol imza töreni, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu, DevGross Market Yönetim Kurulu Başkanı Salih Apaydın'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

            Projeyle, 15-21 Mart Tüketici Haftası'ndan başlamak üzere 2022 yılı sonuna kadar Müdürlüğümüze bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilere 'Tüketici Hakları ve Yükümlülükleri' konusunda bilgilendirme yaparak, eğitim vermeyi hedeflediklerini ifade eden Sayın Valimiz, bilinçli tüketicinin en önemli özelliğinin haklarını bilmek ve aramak olduğunu belirterek, çocuklarımızın daha okul çağlarında nereden alışveriş yapabileceğini ve ekonomik açıdan hem kendisi hem ailesi hem de çevresine nasıl faydalı olabileceğini iyi bilen bireyler olarak yetişmelerini önemsediklerini söyledi.


14-01-202214-01-2022

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.