SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

 İlimizde yayınlanan yerel gazetelerde yer alan, tek taraflı olarak davacının beyanlarından oluşan ve kamuoyunu yönlendirme amaçlı Tarım Meslek Lisesi Haberleri ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

 1-İlimiz Atakum Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesinin bulunduğu arsanın Maliye Bakanlığınca Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edilmesi üzerine okulun Tekkeköy İlçesine taşınmasına karar verilmiştir.

2-İlgililer tarafından söz konusu karara karşı, İdare Mahkemesinde açılan davada Mahkemece Kararın hukuka uygun olduğu belirtilerek davanın reddine karar verilmiştir.

3-Kararın temyiz edilmesi üzerine, Danıştay tarafından yerel mahkemeye dava hakkında yeniden karar verilmek üzere gönderilmiş olup, verilen bozma kararında okulun eski yerine taşınması hususuna dair bir karar verilmemiştir. Kurumumuzca yerel mahkemece verilecek karara göre hareket edilecektir.

4-Mevcut okul arsası, ilimizin eğitim ihtiyaçları doğrultusunda bir planlama yapılarak kullanılacaktır.

Kurumumuzca, mahkemelerce verilen yargı karaları titizlikle incelenerek, Hukuk Devletinin bir gereği olarak vatandaşlarımızın mağduriyetine sebebiyet vermeyecek şekilde gecikmeksizin uygulanmaktadır.

Görevi, kamuoyuna en doğru bilgiyi gerçeklere dayalı olarak aktarmak olan, ancak bu konuda hiçbir şekilde kurumumuzdan bilgi almadan tek taraflı beyanlarla haber yaparak basın özgürlüğünü kötüye kullananlar, kamuoyunu yönlendirmeye çalışmaktadır.  Hukuk kuralları çerçevesinde görevini ifa eden kamu görevlilerimizi hedef alarak yıpratmaya çalışan şahıslar ve basın organları hakkında yasal yollara başvuracağımızı ve basında yer alan bu tür gerçek dışı haberlere ve beyanlara itibar edilmemesini kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

 

                                                                                                İl Millî Eğitim Müdürlüğü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.