SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağışçı Canik Belediye Başkanı Osman GENÇ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı’nın ‘81 İl 81 Kızılay Anaokulu Projesi’ kapsamında 3 derslikli Anaokulu yapımına ilişkin işbirliği protokolünü imzaladı.

Bağışçı Canik Belediye Başkanı Osman GENÇ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı’nın ‘81 İl 81 Kızılay Anaokulu Projesi’ kapsamında 3 derslikli Anaokulu yapımına ilişkin işbirliği protokolünü imzaladı.

            16.08.2017 Çarşamba günü saat 15.30’da, Valilik makamında imzalanan protokol töreni öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN yaptığı açıklamasında, “Bu gün burada Canik ilçesinde başkanımızın hayırsever olduğu bir anaokulu protokolü imza törenini gerçekleştireceğiz. Özellikle okullaşmanın üst seviyelere çekilmesi noktasında anaokulu okullaşma oranımız şu an yüzde yetmişlerde. Anaokullarda hedefe yaklaştık sayılır. Samsun’da Anaokullarda Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Önümüzdeki yıl hedefimiz yüzde seksenin üzerine çıkmaktır. Protokolümüz ilimize ve ilçemize hayırlı olsun ”dedi.

        Canik Belediye Başkanı Osman GENÇ yaptığı konuşmasında, “Bölgemizde 2004 yılında itibaren Eğitime büyük bir katkı vermekteyiz. 38 Milyon TL’nin üzerinde eğitime para harcamış bir belediyeyiz. Aynı zamanda, yer ve arsa problemini ve altyapısını çözmüş bir belediyeyiz. Bu bölge şehrin gelişmiş noktasından öğretmenlerin sürgün olduğu bir yerdi. Bölgemiz 2004 yılından sonra büyük bir gelişme sağlayarak cazip hale gelmeye başlamıştır. Bu 3 derslikli anaokulumuzu rahmetli annemin adına yapacağım. Bu okulumuzu hızlı bir şekilde üç ay gibi kısa bir zaman içerisinde bitireceğiz. ”dedi.

        Valimiz Sayın Osman KAYMAK ise yaptığı konuşmasında, “Sayın başkanımızın eğitime verdiği desteği biliyoruz. Eğitim bizlerin ortak meselesidir. Hep beraber eğitime sahip çıkıp, katkı vereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu 2019 yılından itibaren ikili eğitimden, tekli eğitime geçme hedefine ilimiz olarak ulaşmak istiyoruz. Bunun için belediyelerimizin destekleri çok önemli. Bunu birlikte yaparsak çözebiliriz.

         Canik ilçemizin gittikçe gelişen bir ilçe olduğunu görüyoruz. Başkanımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah Canik ilçemiz eğitim konusunda geride kalmaz. En hızlı şekilde hayırseverlerimizi de devreye sokarak 2019 hedefimize yetişiriz diye düşünüyorum. Ben bu hayır hizmeti için başkanımıza teşekkür ediyorum. Annesine de Allah’tan rahmet diliyorum. Bu Anaokulumuz ilimize ve ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

        Konuşmaların ardından, Bağışçı Canik Belediye Başkanı Osman GENÇ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı’nın ‘81 İl 81 Kızılay Anaokulu Projesi’ kapsamında 3 derslikli Anaokulu yapımına ilişkin işbirliği protokolü, Valimiz Sayın Osman Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN ve Bağışçı Canik Belediye Başkanı Osman GENÇ arasında imzalandı.

17-08-201717-08-201717-08-201717-08-201717-08-201717-08-2017

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.