SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atakum Alanlı'da Fen Ve Tabiat Okulu Kuruluyor

Atakum Alanlı'da Fen Ve Tabiat Okulu Kuruluyor

       Atakum ilçemizdeki Alanlı İlkokulu binasının, hayırsever iş insanı Recep Asal tarafından yaptırılacak bakım, onarım, tadilat ve çevre düzenlemesiyle Fen ve Tabiat Okulu'na dönüştürülmesine ilişkin işbirliği protokolü, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif DAĞLI, İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat YİĞİT ve hayırsever Recep ASAL'ın katılımıyla imzalandı.

       Cumhurbaskanlığı Vizyon Belgesinde yer bulan aklı selim, kalbi selim, zevki selim sahibi bireyler yetiştirmek eğitim hedefinden yola çıkılarak;

       "Fen ve Tabiat Okulu"'nda, oğrencilerin akademik başarı kadar insani değerlerin yaşatılmasını önemli gören bir bilinçle sosyal, sanatsal, kültürel değerlerle donatılmaları ve çağın getirdiği olumsuzluklar karşısında iyi, doğru ve güzel tercihler yapabilmelerine imkan sunulacaktır.

       Oğrencilerin; bilgi beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamak, değerlerimizi derinlemesine tanımalarına, sevmelerine ve benimseyerek uygulamalarına rehberlik etmek, tabiat ile iç içe bir ortamda değerlerine sahip çıkmalarını sağlamak amacıyla "Fen ve Tabiat Okulu" yapılacaktır. Bu kapsamda akademik başarı kadar, temel insani değerlerin kazandırılması, "insanı merkeze alan, onu ruh ve beden bütünlüğü içerisinde anlamlandıran" bir bakışla, öğrencilerin tutum ve davranış gelişimleri için zemin hazırlanacaktır. Modern dünyanın, geçmişimiz ve geleneğimiz arasında olduğunu duvarları aşmalarına katkı sunulacaktır.

       "Fen ve Tabiat Okulu"" eğitim programında yer alacak olan "kök değerler" şunlardır: adalet, dostluk, dürüstlük, öz denetim, sabır, saygı, sevgi, sorumluluk, vatanseverlik, yardımseverlik. Bu değerler, öğrenme öğretme sürecinde hem kendi başlarına, hem ilişkili olduğu alt değerlerle birlikte ele alınarak hayat bulacaktır.

  06-10-202106-10-2021

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.