SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağaç Yaşken Eğilir” Projesi Protokolü İmzalandı

Ağaç Yaşken Eğilir” Projesi Protokolü İmzalandı

İlimiz ilkokul öğrencilerinde obezite prevalansının hesaplanması, öğretmen ve velilere konuyla ilgili eğitimlerin verilmesi, obezite polikliniğinin açılması, okullarda verilen yemek menülerinin analizlerinin yapılması, verilerin toplanması ve değerlendirmesi işlemleri ile ilkokul çağı çocuklarda doğru beslenmenin öğrenilmesi, obezitenin önüne geçilmesi, toplumun genel olarak sağlıklı beslenme ve fizik aktivite konusundaki farkındalığının arttırılması amacıyla hazırlanan “AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR” projesi imza töreni gerçekleştirildi.

 İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleştirilen törende proje protokolü İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf KÖKSAL, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa KASAPOĞLU, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dursun Mehmet MEHEL tarafından imzalandı.

 

            2015 Yılı Temmuz ayında başlayıp 2016 yılı Haziran ayına kadar devam edecek olan proje, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ve Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı iş birliği ile yürütülecek.Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.