SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağaç Yaşken Eğilir Projesi Etkinliği Düzenlendi.

Ağaç Yaşken Eğilir Projesi Etkinliği Düzenlendi.

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN’ in teşrifleriyle Cumhuriyet Meydanı´nda Müdürlüğümüz, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı iş birliğinde yürütülen, “Ağaç Yaşken Eğilir” projesi kapsamında etkinlik düzenlendi.

İlimiz ilkokul öğrencilerinde doğru beslenmenin öğrenilmesi, obezitenin önüne geçilmesi, toplumun genel olarak sağlıklı beslenme ve fizik aktivite konusundaki farkındalığının arttırılması amaçlandığı projenin etkinliğinde fizik aktivite kazandırılmasına yönelik olarak ‘haydi sen de katıl bize’ şarkısı eşliğinde hazırlanan egzersizlerin gösterimi yapıldı. Daha sonra ‘bisiklet modülü’ dersini uygulayan okullara ve okul öğrencilerine Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN tarafından bisiklet dağıtıldı.

 

Etkinliğe ayrıca, Vali Yardımcısı Ali Galip SARAL, İlkadım Kaymakamı Turan ATLAMAZ, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dursun Mehmet MEHEL, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa KASAPOĞLU, Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven ÖZYURT, sağlık personeli, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.