SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB´yi Öğreniyorum Projesi Ödülleri Törenle Verildi

AB´yi Öğreniyorum Projesi Kapsamında Samsun ilinde düzenlenen "Bilgi", "Kısa Öykü", "Resim" ve "Slogan" Yarışmaları ödül töreni İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlendi.
AB´yi Öğreniyorum Projesi Ödülleri Törenle Verildi

AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması-21 pilot ilde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) yer alan liselerin tüm 10.sınıf öğrencilerine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen bir projedir.

 

Projenin amacı; 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmaktır.

 

Proje kapsamında ilimizden 16 ilçenin birincilerinin katıldığı üç turlu bir bilgi yarışması yapıldı. Bilgi yarışmasının amacı , Lise 10. Sınıf öğrencilerin, AB hakkındaki bilgilerini ve farkındalıklarını artırmak için motive etmek ve onları araştırma yapmaya yöneltmektir.

Yine AB´yi Öğreniyorum Projesi Kapsamında 81 ilimizde "Kısa Öykü", "Resim" ve "Slogan" yarışmaları düzenlenmiştir.

 

Projesi Kapsamında Samsun ilinde düzenlenen "Bilgi", "Kısa Öykü", "Resim" ve "Slogan" Yarışmaları jüri üyelerinin değerlendirilmesi ve yarışmalar sonucunda belirlendi. 

Yarışmalarda birinci olan okullarımızın öğrencilerine, öğretmenlerine ve okullarına ödülleri düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Peker tarafından verildi.

 

Bilgi Yarışması birincisi olan İlkadım Samsun Anadolu Lisesi Öğrencileri Medine Özlek, Aysima Barlak, Doğukan Kanca ve M. Alperen Şeras’a,

Slogan yarışması birincisi olan Ondokuz Mayıs Tekel İsmail Çolak Ortaokulu öğrencisi Züleyha İrem Aydın’a,

Resim Yarışması birincisi olan Tevfik İleri Ortaokulu öğrencisi Fazlı Keskin’e,

Kısa öykü yarışması birincisi olan ilkadım İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Özgün Yüksel’e, dizüstü bilgisayar ödülleri İl Milli Eğitim MüdürÜ Aytekin Girgin tarafından verildi.

 

AByi öğreniyorum bilgi yarışması fotoAByi öğreniyorum bilgi yarışması fotoAByi öğreniyorum bilgi yarışması fotoab ödül töreniab ödül töreniab ödül töreniab ödül töreniab ödül töreniab ödül töreniab ödül töreniab ödül töreniab ödül töreni

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.