SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

46. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Sergisi Açıldı.

46. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Sergisi Açıldı.

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisi 30 Mart 2015 Pazartesi günü Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN’ in teşrifleriyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Sergide ilimizde yapılan 533 proje başvurusundan 37 proje bölge sergisine davet edilen 100 projenin içerisinde yer aldı. İlimizle beraber Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Kastamonu ve Sinop illerinden ortaöğretim okullarının Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji Sosyoloji, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında hazırlamış olduğu projeleri sergilendi.

Sergiye katılan öğrencilerimize ait stantları tek tek ziyaret eden Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN öğrencilerden projeleri hakkında bilgi alarak onlara başarı dileklerinde bulundu.

Düzenlenen sergiye ayrıca  Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin AKAN, Atakum Kaymakamı Ali BAKOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI ile çok sayıda davetli ve öğrenci grupları katıldı.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.