SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

34 OKULUMUZDA UYGULANACAK OLAN ANADOLU MEKTEBİ PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

34 OKULUMUZDA UYGULANACAK OLAN ANADOLU MEKTEBİ  PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit "Anadolu Mektebi" projesi kapsamında okul müdürlerimiz ve danışman öğretmenlerimizle video konferans üzerinden bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı yaptı.

            Proje, 2012 yılında Prof. Dr. Sami Güçlü' nün Sakarya Üniversitesinde 12 kişilik bir öğrenci grubu ile başlattığı okuma faaliyetidir. 2016 yılından itibaren dönemin Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, aynı zamanda Anadolu Mektebi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Erdem'in teklifi ile seçilmiş illerde okuma gruplarına lise öğrencileri de dâhil olmuştur.

            Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarların tüm eserlerinin ve yazar hakkında yazılmış seçkin eserlerin okunmasını, okunan her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılmasını, eserlerin en az yarısı okunduktan sonra bir konu seçilmesini, seçilen konuda bir konuşma metni hazırlanmasını, düzenlenen panel programlarında hazırlanan metnin sunulmasını amaçlayan bir yazar okuma faaliyetidir.

            Projenin amacı; tarihimizden aldığımız güç ve sorumluluk duygusuyla Türk kültür ve medeniyetine özellikle son yüzyılda ciddi katkılar sunan yazarlarımız ışığında, kendini, ait olduğu milleti ve değerler dünyasını tanıyan, emek ve insan merkezli bir hayat anlayışı ile milli ve evrensel bir sorumluluk ruhuna sahip, erdemli, ilkeli, araştıran-sorgulayan, kendisine ve ülkesine aydınlık bir gelecek hazırlamaya çalışan, çok yönlü, yüksek vasıflı ve donanımlı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmaktır.

 

05-01-202205-01-202205-01-202205-01-2022

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.