SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´Nın 95.Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´Nın 95.Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 95. Yıldönümü, saat 09.30 da Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninin ardından, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN’ in teşrifleri ile Yaşar Doğu Spor Salonunda düzenlenen programla coşku ile kutlandı. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından ortaokullar arasında düzenlenen “Hayalimdeki 23 Nisan” konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ve  protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Müdürlüğümüz organizasyonun da ortaokul, İlkokul ve Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan dans gösterisi, koro, ritim grubu gösterisi, sokak dansları ve halk oyunları gösterilerinden oluşan program izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Programın sonunda Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Komutanlığı Bandosunun çaldığı mini konser öğrencileri coştururken katılımcılar tarafından büyük beğeni gördü.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına ayrıca, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim KAHVECİ, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Turan ÇAKIR, Cumhuriyet Başsavcısı Erol TOSUN, Adalet Komisyon Başkanı Kemal ALVER, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa KOÇAK, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin AKAN, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus BEKDEMİR, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Protokol Üyeleri, askeri erkân, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.