SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Samsun’da da törenlerle kutlandı. Kutlamalar, Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN‘in  Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı.

Daha sonra  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 96. Yıldönümü, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ve diğer protokol üyelerinin katılımı ile Samsun Batıpark Olimpiyat Kompleksi alanında düzenlenen programla coşku ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından 23 Nisan şiirleri okundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN  günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şunları söyledi.’’Milli birlik ve beraberlik duygularıyla coşan ve güçlenen, mili iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 96. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Milletimiz için bir dönüm noktası olan bu tarih, aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal tarafından geleceğimizin teminatı olarak gördüğü siz çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olarak bütün insanlık için barış dolu aydınlık bir gelecek çağrısıdır.

Aydınlık Geleceğimizin, Aydınlık Yüzleri; Sevgili Çocuklar; Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın. “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığı boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” Her şeyin en güzeline layık olan sizler; Okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şeklide kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri benimsemiş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir güvence olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız.

Bu donanım; Sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun. Gün sizin gününüzdür, gelecek sizin geleceğinizdir. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle hepinize sağlıklı, mutlu yarınlar diliyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ülkemize ve tüm dünyaya barış, esenlik ve mutluluk getirmesi dileklerimle, aziz milletimizin bu güzel bayramını en içten duygularımla bir kez daha kutluyorum.’’dedi.

Konuşmanın ardından Kazım ÖZDEMİR ilkokulunda öğrenim gören Irak, Suriye ve Afganistanlı misafir öğrencilerin halk oyunları gösterilerinden oluşan program izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Atakum Halilde Edip ADIVAR Anaokulu öğrencileri yaptıkları gösterilerinin ardından, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ve diğer protokol üyelerine karanfil dağıttı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına ayrıca, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü EKEN, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus BEKDEMİR, Baro Başkanı Av. Kerami GÜRBÜZ, Vali Yardımcıları Faruk Necmi KURT, Ali Galip SARAL, Osman Nuri ÇOBANOĞLU, Hakan KUBALI, Atakum Kaymakamı Ali BAKOĞLU, İlkadım Kaymakamı Turan ATLAMAZ, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Ercan YAŞİN, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Murat ÖZER, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

24-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-201624-04-2016

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.