SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

227 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı.

 227 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı.

Atakum  ilçesi Sarayköy Ortaokulunda  düzenlenen karne dağıtım törenine Samsun Valisi Sayın İbrahim ŞAHİN, Vali Yardımcısı Faruk Necmi KURT, Atakum Kaymakamı Ali BAKOĞLU , İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf KÖKSAL, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin BALCI, Atakum İlçe Belediye Başkanıİshak TAŞÇI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri BEKTAŞ,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, okul öğretmenleri, çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN karne töreninde yaptığı konuşmada, “Bu gün yağmurlu güzel bir gündeyiz. Anadolu’da yağmura rahmet denir. Bu çocuklarımız da inşallah birer yağmur tanesi olacaklar. Sadece ülkemize değil dünyanın her köşesine insanlık, sevgi ve merhamet götürecekler. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının son gününde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Yaklaşık 250 bin öğrenci ile tatile giriyoruz. Eğitime inanmak insana inanmaktır. Eğitime yapılan hizmet ve yatırım ülkeye, insanlığa yapılan yatırımdır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasının devamında, “Sevgili öğrenciler, önünüzde uzun bir yaz tatili var. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirin; bol bol kitap okuyun, gezin, eğlenin. Sportif ve kültürel faaliyetlerin içinde mutlaka yer alın. Aile ve akraba ziyaretlerini ihmal etmeyin.”şeklinde temennilerde bulundu.

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN törende yaptığı konuşmasında, “Bu gün 2014-2015 eğitim-öğretim yılının son günü ve yavrularımıza bugün karne vererek artık tatile çıkmalarını sağlayacağız. Bu yıl bu töreni Samsun’un şirin bir köyünde yapmak gerçekten çok isabetli bir karar oldu. Çünkü köyde yaşamak bir ayrıcalıktır. Siz çocuklar; köyde yaşamanın keyfini, hazzını doya doya yaşayın. Bu gün 2014-2015 eğitim-öğretim yılının son günü yani karne günü, bu günden sonra sizler artık tatile giriyorsunuz. Bu tatilde benim sizlerden isteğim, mutlak suretle vaktinizi çok iyi değerlendirin. Yarın geriye dönüp baktığınızda bu boş zamanlarınızıçok ararsınız. Çünkü geriye döndürülemeyecek tek şey boş zamandır.

Sevgili Öğrenciler; isteğim, sadece Türkiye’de değil, dünyada söz sahibi olacak alanlara yönelin. Hangi konuda yeteneğiniz varsa o konuda yeteneğinizi geliştirecek çalışmalar yapın.

Burada en büyük görev öğretmenlere düşüyor. Öğretmenlik en kutsal görevlerden birisidir. Ben sizlerin geleceğinizin aydınlık olacağına inanıyorum. İnşallah gelecek sene bu seneden daha başarılı bir eğitim olacaktır. Sizleri yetiştiren öğretmenleri kutluyorum. Sizleri yetiştiren anne ve babalarınıza hürmetlerimi iletiyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla ve hürmetle selamlıyorum.”dedi

 

            Konuşmaların ardından sayın  Valimiz İbrahim ŞAHİN protokol üyeleri ile birlikte öğrencilere karne ve hediyelerini dağıttı.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.