SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finaline Katılacak Projeler Açıklandı

15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finaline Katılacak Projeler Açıklandı

       Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri düzenlenmektedir. Bu sene 15.'si düzenlenen yarışmaya Samsun, Amasya, Giresun, Kastamonu, Çorum, Ordu, Sinop, Tokat illerini kapsayan Samsun bölgesinden toplam 1137 proje başvurusu yapılmış olup değerlendirmeler sonucunda 122 proje bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştır.

     454 proje başvurusu yapılan ilimizden 33 proje bölge sergisine katılma başarısını göstermiştir. Bölgesel proje değerlendirmelerinin 15 - 16 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılması planlanmaktadır. Çevrimiçi değerlendirmelere ilişkin bilgilendirme proje sahiplerine ve danışmanlarına e-posta yoluyla iletilecektir. Yarışma 10 alanda başvuru gerçekleştirilmektedir. İlimizden her alanda proje bölge sergisine davet edilmiştir. Davet edilen projelerin alanlara göre sayısı aşağıdaki gibidir. Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, Türkiye Finali yolunda başarılar diliyoruz.

      Samsun'dan bölge finaline katılacak projeleri incelemek için TIKLAYINIZ....

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.