SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

       Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Harbi'nin kahraman başkomutanı ve Türk tarihinin mümtaz şahsiyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; ebediyete intikalinin 82. yılında minnet, şükran ve özlemle yâd ediyoruz

      İngiltere Başbakanı Lloyd George,1922 yılında Avam Kamarası'nda yaptığı konuşmada, Türk orduları karşısında kaybedilen savaşın hesabını verirken " Yüzyıllar nadir olarak dâhi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki 20. yüzyılın dâhisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı. Mustafa Kemal'in dehasına karşı elden ne gelirdi. " diyerek teşkilat ve strateji hususunda ders niteliği taşıyan kararlarla düşmanı akamete uğratan bu büyük zekâya duyduğu saygıyı ifade etmiştir.

      Hayatını, vatanın ve milletin selametine adayan Gazi,  sayısız cephede kurmaylık dehasını ispatlarken aynı zamanda istikbalin büyük ve muktedir Türkiye'si için gelecek kuşaklara ilham veren reform ve kararlara imza atmıştır. Çağının çok ötesindeki düşünceleri, modern Türkiye'nin kurulmasında kılavuzluk etmiştir.

     Mustafa Kemal Atatürk, ordusunun başında yılmaz bir komutan, ülkesi için en doğrusunu yapmayı kendisine şiar edinmiş devlet adamı, Türk milletinin gönül hanesindeki kıymeti hiçbir zaman değişmeyecek bir lider olarak tarihimizdeki yerini koruyacaktır. En büyük eseri olarak gördüğü Türkiye Cumhuriyeti, onun fikir ve idealleri doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefine güçlü adımlarla ilerlemektedir.

      Aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde cumhuriyetimizin banisi büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnetle anıyor; Türk milletinin onun manevi hatırasına ilelebet sahip çıkacağını ifade etmek istiyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.