SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun’un Yıldızları Çanakkale Yolunda

‘’Samsun Yıldızlarını Ödüllendiriyor’’ Projesi kapsamında 2013-2014 eğitim öğretim yılı 8. Sınıf ortak sınavlarında başarılı olan öğrenci ve öğretmenlerimize ödül olarak Bursa ve Çanakkale gezisi düzenlendi.
Samsun’un Yıldızları Çanakkale Yolunda

     Proje İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından  ortaklaşa düzenlenmiş,İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ve  Samsun İlkadım Gençlik Merkezi´ tarafından organize edilmiştir.Projenin amacı; TEOG sisteminde 8. Sınıfta ortak sınavlarda gayret ve başarı ile ilimizde öne çıkan okulların öğretmen ve öğrencilerini ödüllendirerek, sınava girecek öğrencileri ve öğretmenlerini motive etmek, başarısıyla öne çıkan okullarımızda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde başarılı öğrencileri ödüllendirerek; akademik başarının yanında diğer alanlarda da katılım ve başarıyı arttırmak, gençlik merkezlerinin imkan ve fırsatlarının farkına varmak, tanıtmak ve yararlandırmak, millî şuuru pekiştirmek, tarihî bağları güçlendirmek, Türk tarihinde çok önemli yeri olan Çanakkale Savaşlarını ve sonuçlarını öğrencilerimize tanıtmak, Çanakkale destanının anlam ve önemini kavramalarına katkıda bulunmaktır. Geziye2013-2014 8. Sınıf ortak sınavlarında aldığı puanla ilk sırada yer alan Terme Fatih Ortaokulu katıldı.Otobüs  28 Ekim 2014 Salı günü saat 16:00´ da okulun önünde hareket etti. Geziye katılan 37 öğrenci ve 7öğretmen Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü idari binası önünden, il müdürü Güven Özyurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Peker, İlkadım Gençlik Merkezi Müdürü Şeyda Sağlam Gündüz tarafından uğurlandılar.

     29 Ekim sabahı Çanakkale’ye ulaşan Terme Fatih Ortaokulu Eceabat Öğretmen evinde yapılan kahvaltıdan sonra Şehitlik ziyaretine başladı. Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezinde yapılan simülasyon gösterisi öğretmen ve öğrencilerimizi duygulandırırken vatan sevgisini bir kez daha yüreklerinde hissetmelerine neden oldu.Şehir merkezinde Truva Atı ve Aynalı çarşı ziyaretleri yapıldı.30 Ekim sabahı Bursa’ya geçen grup Ulu camii Tophane, Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini ziyaret etti. 1 Ekim Cuma günü saat 07:30 da öğrenciler velilerine teslim edildi.    

      Samsun Yıldızlarını Ödüllendiriyor projesi kapsamında önümüzdeki üç yıl boyunca ilimizde  8. Sınıf ortak sınavlarında derece yapan ilk üç okul ödüllendirilecektir.Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.