SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsunda Öğrenciler Sınavlara Okullardaki Kurslarla Hazırlanıyor.

İlimizde TEOG ve LYS’ ye girecek öğrenciler sınavlara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 17 ilçede açılan toplam 5.044 kursla hazırlanıyor.
Samsunda Öğrenciler Sınavlara Okullardaki Kurslarla Hazırlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN İlkadım 19 Mayıs Lisesinde açılan kursu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Kurslar hakkında bilgi alan müdürümüz, öğrencilere; tamamen ücretsiz olan bu kursları sahiplenir ve gerekli devamı sağlarlarsa önlerindeki sınavları başarıyla atlatacaklarını, böylelikle hedeflerine rahatlıkla ulaşabileceklerini söyledi. 

Destekleme ve Yetiştirme Kursları adı altında açılan ve tamamen ücretsiz olan bu kurslara İl genelinde 309 kurs merkezinde  41.129 öğrencinin katıldığını ve kurslarda  2372 öğretmenin görev aldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, Sınavlarda alanında soru çıkan derslerin yanı sıra öğrencilerin talep etmesi durumunda diğer derslerden de kurs açılabileceğini, ayrıca mezun öğrencilerinde Halk Eğitimi Merkezleri aracılığıyla bu kurslardan faydalanabileceğini ifade etti.

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.