SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Online Kazanım İzleme

Online Kazanım İzleme

ONLİNE KAZANIM İZLEME

SİSTEMİ NEDİR?

Programlama altyapısı tamamıyla Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü bilişim öğretmenleri tarafından hazırlanan, Samsun Akademi Online Eğitim Portalı üzerinde işleyen, sınavın online olarak hazırlandığı, öğrenciler tarafından online çözüldüğü, sonuçların da yine sınav bitiminde öğrenciler tarafından online olarak görüntülendiği bir sistemdir.

 

ONLİNE KAZANIM İZLEME

SİSTEMİ NASIL İŞLEMEKTEDİR?

 Yapılmak istenen sınav öğrenci seviyesine uygun olarak 4 veya 5 seçenekli test sınavı olarak esnek bir şekilde tasarlanabilmektedir. Dört farklı ana bölüm ve her birinin altında beş farklı alt bölüm oluşturulabilmektedir. Bu sayılar içerisinde istenildiği kadar bölüm oluşturulduktan sonra yine istenilen miktarda ve sıralamada soru kaydı yapılabilmektedir. Örneğin bir LGS/YKS modellemesi oluşturulabileceği gibi 10 soruluk bir tarama testi de uygulanabilmektedir.

 

ONLİNE KAZANIM İZLEME SİSTEMİ'NDE ROLLER

 Samsun Akademi'de öğretmen, öğrenci, veli ve idareci rolleri halihazırda bulunmaktadır. Kayıt olan kullanıcılar kurum yetkilileri tarafından izlenebilmekte ve gerekirse üye işlemleri yapılabilmektedir. Ancak veri güvenliği ve gizliliği açısından her üye kendi kayıt işlemlerini yapmaktadır.

Sınavlar hangi öğrenci seviyesine göre hazırlandıysa o seviyedeki öğrenciler sınava giriş yapabilmektedir.

İlçe yetkilileri il yetkilisi tarafından yetkilendirilmektedir.

Kurum yetkilileri ilçe yetkilisi tarafından yetkilendirilmektedir. Kurum yetkilisi, bünyesindeki öğrenci ve öğretmenlere şifre oluşturma yetkisine sahiptir.

14-08-202014-08-2020

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.