SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN´in 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, 2014-2015 eğitim öğretim yılı açılışı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN´in 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı.

Sevgili Öğrenciler, Değerli Anne-Babalar ve Kıymetli Meslektaşlarım;

Her birimizin hayatını son derece etkileyen eğitim – öğretim süreçlerinden bir sayfayı daha açmak üzereyiz. Her dem tazelenen bir süreç bu… Her yeni eğitim öğretim dönemi tarihten ibaret kuru rakamlar değil, aksine yenilenmenin, taze ve genç kalmanın bir safhasıdır.

 

Bu günden itibaren hem şehrimizde hem de yurdumuzda bir hareketlilik, coşku, çaba ve “iş” başlayacak. Yollar daha kalabalık, arabalar dolu, eve gidişler daha erken, yemek sofraları daha da şenlikli olacak. Sokaklar ve okullar da çocuk sesleri ve rengârenk kıyafetlerle şenlenecek. Her daim genç ve diri kalmasını bilen aziz Milletimiz çocuğu, yaşlısı, kadını ve erkeği ile tazelenecek.

 

Eğitim- öğretim süreçleri, durağanlığı ve katılaşmayı kabul edemez. Sizler ve bizler için daima dert ve sıkıntı kaynağı olarak görünen yenilikler, değişiklikler; eğitimin, hayatın, gelişmenin özünde vardır. Yeni hayatı ve yeni dünyayı ancak bu değişikliklerle kurabiliriz. Milletimizi var eden ve bu toprakların ruhu olan gelenek ve değerlerimizi muhafaza ederek değişmenin ve yenilenmenin bir yolunu bulmak durumundayız.

 

Bizler, hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlere daha etkin ve kalıcı hizmet vermek için her türlü fedakârlığı mesai mefhumu gözetmeden yapma gayreti içinde olacağız. Bu düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılının hepimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyor, sizleri en samimi duygularla selamlıyoruz…

 

                                                                                                                                                                                       Aytekin GİRGİN

                                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.