SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Toprağın Çocukları

Bu Toprağın Çocukları

BU TOPRAĞIN ÇOCUKLARI      

        İlimiz 17 İlçesinde öğrenim gören bağımsız anaokulu ve ilköğretim anasınıfı öğrencilerimize tarımı tanıtarak, doğa bilinci oluşturmak, tarladan sofraya gıda güvenliğini anlatarak, gittikçe topraktan ve doğadan uzaklaşan yeni neslin tekrar toprağa dokunmasını, sahiplenmesini ve korumasını sağlamak,

        Topraktan üretimin değerli bir zanaat olduğunu kavratmak ayrıca Sıfır Atık projesine destek ve gayretin okul öncesinde başlaması KOMPOST çalışmaları ile yapılması hazırlanan kompost doğal toprak gübresinin oluşumunda çocuk ve aile ortak çalışmasının tesis edilmesini sağlamak.

 

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİ ÇALIŞMAMIZ     

         Projenin başlangıcından, uzaktan eğitim sürecine geçene kadar aşılan sürede çocuklarımız okul bahçelerinde kışlık sebze hasatlarını tamamlayıp birçok sebze yemeği ve salata çeşitleriyle hem sebzeleri tanıdılar hem toprakla ekim dikim yaptılar. Bu çalışmalar sırasında gizil öğrenme tekniğiyle birçok konu öğretimi duvarsız eğitim tekniği ile uygulanmıştır. Bahar sebzeleri için bahçelerimiz hazırlanmış ekimlerimiz gerçekleşmiştir. Uzaktan eğitim sürecinde çocuklarımız için ayrıca sokağa çıkma yasağı uygulanması sebebiyle yeniden planlamamızı yaptık; kendi yaptığımız ya da evimizde bulunan saksılarla balkonlarımızda Minik Ellerimiz Toprağa Değiyor çalışmasını hayata geçirdik. Meyve ya da sebze fidelerini ailemizin yardımıyla ekip günlük bakımlarını yapıyoruz. Böylece ailemiz ile verimli vakit geçirme toprakla yine içiçe olma, sabır, merhamet, sorumluluk duygularını da pekiştirdiğimiz etkinlikler ile projemize evimizden devam ediyoruz.

13-08-202013-08-202013-08-2020

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.