T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  2012-YGS Deneme Sınavında Başarılar Ödüllendirildi.
2012-YGS Deneme Sınavında Başarılar Ödüllendirildi. Yayın tarihi: 03.10.2012 - 10:41 - Görüntülenme Sayısı: 1179

İl  Milli Eğitim Müdürlüğümüz  tarafından Canik Başarı Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirilen “2012-Başarı Değerlendirme Sınavı”  nda derece alan öğrencilerimiz ve okullarımız için Öğretmenevi’nde ödül töreni gerçekleştirildi. Törene Canik Başarı Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Mustafa Cora, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

        İl  Milli Eğitim Müdürlüğümüz  tarafından Canik Başarı Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirilen “Başarı Değerlendirme Sınavı – 2012 ”  de derece alan öğrencilerimiz ve okullarımız için Öğretmenevi’nde ödül töreni gerçekleştirildi. Törene Canik Başarı Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Mustafa Cora, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

         Sınav ile ilgili teknik bilgilendirme yapan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Alican Usta; “İlimizin  eğitim-öğretimdeki başarısını arttırmak, öğrencilerin YGS öncesi öğrenme eksikliklerinin tespiti ve giderilmesini sağlamak amacıyla 29 Şubat’ta yapılan değerlendirme sınavı  problemsiz bir şekilde yürütüldü.  Sınav sonuçları  için çok kapsamlı bir analiz yapıldı.  Samsun’daki 13 bin 190 12. sınıf öğrencisinden 10 bin 115’i gibi büyük bir oranda katılımın sağlandı.” dedi.

         ‘AMACIMIZ  SAMSUN’U EĞİTİMDE EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARTMAK’

         Törende  konuşma yapan  İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Mustafa  Cora; “Dünyadaki güzellikleri, dünyadaki imkanları kavrayarak insanların mutlu olabilmesine katkı yapabilmek, eğitim öğretimle olabilecektir. Samsun’un eğitim-öğretim seviyesini yükseltmek için çok çalışıyoruz. Samsun’da 17 ilçemizdeki başarı durumu düşük yerlerimizi tespit ederek, idareci arkadaşlarımızı da bu bölgelere yönlendirerek yoğun bir çalışma başlattık. Amacımız Samsun’un hem akademik başarısını  hemde değerler eğitimi yönünden  öğrencilerimizi en üst seviyeye taşımaktır. YGS-2012 öncesi Canik Başarı Üniversitesi’nin katkılarıyla Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS) Deneme sınavı yaparak öğrencilerimiz kendi durumlarını gördüler ve eksik kaldıkları konuları telafi etme imkanı buldular. Bu yıl eğitime başlayacak olan Karadeniz’in ilk özel üniversitesi  Canik Başarı Üniversitesi’nin Sayın Rektörüne ve ekibine  desteklerinden dolayı teşekkür eder, öğrencilerimizede 15 Haziran’da başlayacak sınavlar için şimdiden başarılar dilerim.”dedi.

         ‘DEĞERLENDİRME SINAVI BİLGİ REÇETESİ İŞLEVİ GÖRDÜ’

         Canik Başarı Üniversitesi Prof. Dr. Yunus Bekdemir, Başarı Değerlendirme Sınavı’na katılan tüm öğrencilere teşekkür ederek, “Öğrencilerimiz başarıya giden yolda çok güzel bir çalışmanın içinde oldu. Bu sınav Samsun’daki öğrencilerin YGS’ye bir ay kala konu eksikliklerinin ve hangi konulara daha fazla yoğunlaşması gerektiğini bir reçete olarak sundu.”diye konuştu.

         ‘SINAVI GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ’

          YGS öncesi yapılan değerlendirme sınavının önemine dikkat çeken Bekdemir, “Değerlendirme sınavı soru kalitesi ve uygulama şekliyle gerçekten başarılı bir sınav oldu. Sorular o kadar kaliteliydi ki YGS’ye girecek öğrencilerimizi eksikliklerini görerek olumlu anlamda yönlendirdi. Samsun ve Samsun’daki öğrencilerimizi değerlendirme sınavları ile eğitim-öğretim başarısında Türkiye’de daha üst sıralara yükselteceğimize inanıyorum. Bu sınavı geleneksel hale getirmek istiyoruz.”şeklinde konuştu.

          Konuşmalardan sonra Başarı Değerlendirme Sınavı’nda derece alan öğrencilere ve okullara çeyrek altın ve çeşitli hediyeler verilerek ödüllendirildiler.